Corona Virüste Ev Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Çolakoğlu Nakliyat olarak Coronavirus (Covid-19) hakkındaki haberleri ve gelişmeleri yakından izliyoruz. Bu bağlamda Dünya Sağlık Örgütü ve Bakanlıklarımız tarafından verilen tavsiyelere harfiyen uyuyoruz.

Corona virüs gibi tehlikeli bir salgınla karşı karşıya kaldığımız bu dönemde hepimizin dikkat etmesi gereken hijyen kuralları ve mesafe unsurları gibi durumların söz konusu olduğu böyle bir ortamda kesilen hizmetlerin nasıl verileceği merak konusudur. Peki Corona Virüste Ev Taşımacılığı Nasıl Yapılır? Öncelikle bu durum her ne kadar geçici olsa da uzun bir süre hayatımızı meşgul edeceği ortadadır.

Pandemi dönemi ev taşımalar salgın açısından büyük risk oluşturabilir. Çolakoğlu Nakliyat bu dönemi en az zararla atlatabilmeniz için hijyen önlemleri ile yanınızda. Corona virüste ev taşımacılığında dikkat edilmesi gereken durumlar öncelikle gelecek personellerin hijyen önlemlerini anlamış olmasıdır. Taşıma personellerinin bu süreçte eldiven ve maske kullanması şarttır.

Corona Virüs Önlemli Ev Taşımacılığı 

Evlerimiz bizim yaşam alanlarımız olduğu için taşımadan sonra yerleştiğimiz evimizin bizim için virüs barındıran bir alan olmasını istemiyorsak öncelikle taşınacağımız firmayı Çolakoğlu Nakliyat gibi profesyonellerden oluşan firmalardan seçmeliyiz. Virüs döneminde hizmetlerini pandemi durumu söz konusu değilmiş

gibi aynı düzende devam ettiren firmalar evinize virüs taşıyabilir. Bu durumda hizmet almak isterken kendinizi ve sevdiklerinizi vaka sayısını arttırırken bulabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Bakanlıklarımızın uyarılarını da dikkate alarak, özellikle el hijyeni üzerinden temel hijyen protokolüne dikkat konusunda bilincin yüksek tutulması adına bütün çalışanlarımız ile tek tek iletişim halindeyiz. Bütün birimlerimizde ve araçlarımızda dezenfektan içerikli temizleyiciler bulunmasını ve bunların personellerimiz tarafından kullanılmasını sağlıyoruz.

Eve gelen ekipten bütün herkes dezenfektan kullanmış olmalı ve eldiven ve maskeyi usulüne uygun kullanmalı aksi taktirde önlemler tam anlamıyla alınmamış olup evinize gelen personeller virüslü olmasa bile evinize dışarıdaki virüsü taşıyan insanlar almış olursunuz. Bu önlemler alındıktan sonra ise corona virüs önlemli ev taşımada personeller kolileme ve paketleme işlemlerine başlayabilir.

Önlemler alınmaz ise oluşacak durum cansız yüzey üzerinde çok uzun süre olmasa da en azından 24 saat barınabilen bakteriler taşıma sonrasında evini düzenleyen ve evde nefes alan herkesin vaka olabilitesini yükseltir.

Covid-19’la mücadele kapsamında ev taşımada maksimum düzeyde özen gösteren bir pandemi önlemli ev taşımacılığı hizmeti almak istiyorsanız colakoglunakliyat.com veya 444 6502‘den bize ulaşabilirsiniz.